Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění při přechodu od agentury k firmě  (Přečteno 71395 krát)
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Leden 09, 2019, 10:55:31 pm »

Dobrý den,
přítel byl v Německu zaměstnaný pod agenturou a zhruba po roce se nechal zaměstnat přímo u firmy.
Přišel dopis i s dotazníkem z AOK, ze kterého jsem vyčetla, že chtějí povolení k inkasu (nechápu proč, když pojištění platí zaměstnavatel) a dále tam bylo něco ve smyslu, pokud dotazník nepošleme, tak budou strhávat nejvyšší možnou částku cca 780€
za měsíc.
Německý jazyk bohužel moc neovládám, ale i z toho mála je mi jasné, že není vše v pořádku.
Můžete mi s tím prosím pomoci?


* WP_20190110_17_31_43_Pro (2).jpg (911.46 KB, 2592x1456 - prohlédnuto 987 krát.)

* WP_20190110_17_32_01_Pro (2).jpg (714.21 KB, 2592x1456 - prohlédnuto 1057 krát.)
« Poslední změna: Leden 10, 2019, 05:35:18 pm od akzuz » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1 : Leden 10, 2019, 04:03:45 pm »

Tak ho sem dej a on se třeba někdo najde, stačí ho vyfotit a přidat k příspěvku.

Nerozumět tomu a vkládat sem podivný vlastní překlad asi moc nepomůže.
A že to zní dosti podivně Mrknutí
S polovičníma informacema ani nikdo pomoc nemůže.

Začerni osobní údaje a sem s tím, určitě tady bude někdo kdo umí německy líp než já  Škleb

PS: Jestli mu strhávají zdravotní pojištění (a ostatní) zjistíte z výplatních pásek nejdříve agentury a teď zaměstnavatele. Kouknout nejdříve prosím Mrknutí A dopsat do příspěvků.


Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Leden 10, 2019, 05:27:29 pm »

Děkuji za upozornění, jdu to napravit...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #3 : Leden 10, 2019, 08:03:09 pm »

No a jak to vypada na vyplatnich paskach ?
U agentury a pak u dalšího zaměstnavatele ?
Strhává se zdravotní pojištění ? Mrknutí
A nebylo těch dopisů už víc?
« Poslední změna: Leden 10, 2019, 08:04:27 pm od JirikE » Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Leden 10, 2019, 11:27:37 pm »

Pojištění se samozřejmě platilo v obou případech...
 
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #5 : Leden 11, 2019, 07:56:04 am »

Asi nikdo  Smích jak by řekla Jahoda  Škleb

S mojí chabou němčinou bych řekl, že mu píšou, že byl 28.9.2018 odhlášený (asi agenturou)  
A zřejmě neví, kde je teď pojištěn a na to se ptají.
Chtějí znát příjmy a stav v jakém to teď je.

Tedy bych vyplnil dotazník, přidal bych kopie nové pracovní smlouvy a pár výplatních pásek, kde je jasné, že mu zdravotní strhávají a poslal bych jim to.
Pokud bude mezi 28.9.2018 a novou smlouvou mezera, dopočítají dlužné pojistné ručně a strhnou si to.

Nezaměstnaný samoplatce platí cca 150€/měs. pokud se nepřihlásí na pracák, tedy nemusíte mít strach pokud se jedná o pár dní.

To že je někdo zaměstnaný, ještě neznamená, že je placeno pojistné a protože znám 2 lidi, kteří splácí AOK dluh (i když byli zaměstnaný) tak vím že je to možné.
V obou případech je sice část viny na šmejdovi zaměstnavateli, ale druhá část viny je na dotyčném, protože to neřešil včas.

Důležité je nepropasnout lhůty a nedávat dopisy na kupičky a odkládat to a řešit to hned.

Je hned několik možností, CO SE MOHLO STÁT, a spekulovat je asi zbytečné.
Pokud to pošlete, určitě Vám někdo odpoví.
Pokud to zaměstnavatel neplatí a nepřihlásil ho, lze to řešit...
Vše ale musí být včas ve lhůtách.

V případě že to nedokážete (smlouvou a vyplatníma páskama) přítel je bez pojištění.

Dopis je vyfocen tak, že není vidět datum, tedy od toho data chtějí zodpovědět dotazy a vidět důkazy do 14 dnů.
« Poslední změna: Leden 11, 2019, 08:02:57 am od JirikE » Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Leden 11, 2019, 11:40:48 am »

Paráda, tohle jsem potřebovala! Nebyla jsem si totiž jistá, zda s tím svolením k inkasu neudělám chybu, když za něho pojištění odvádí zaměstnavatel. Dopis přišel v půlce října, ale přítel je v tomhle bohužel lempl, takže ke mně se dostal nedávno... Jen je divné, že od té doby nic... Každopádně dotazníky hned odešlu.
A ještě jednou děkuji...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #7 : Leden 11, 2019, 12:05:11 pm »

Aha... Cca 15.10.2018 ? A pak už nic ?
To ho zaměstnavatel asi přihlásil tak, že se to s tímto dopisem minulo a zřejmě to pak AOK považuje za uzavřené.

Ale odesláním ani tak nic nepokazíte Mrknutí
Není zač, sám bych si to nechal taky přeložit u někoho zdatnějšího Škleb protože bych měl taky obavy... Kroutím očima

Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #8 : Leden 11, 2019, 01:26:38 pm »

Přesně jak píšete, zřejmě se to vyřešilo i bez naší odpovědi, ale ještě by se tedy měly uhradit ty dva nezaplacené dny, které vznikly přechodem. K tomu zřejmě slouží dokument, který jsem Vám vyfotila a nevím si rady s tím zvýrazněným rámečkem, kde se ptají, jak to chceme strhnout. Nechápu, proč opakovaně???


* WP_20190111_13_15_08_Pro.jpg (1109.37 KB, 2592x1456 - prohlédnuto 954 krát.)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #9 : Leden 11, 2019, 03:09:07 pm »

No to protože to sami předtím nevěděli, jestli je doma a bude si to platit měsíčňe sám, nebo už je zpátky u český pojišťovny a nebo... Nebo... Nebo...

Dva dny by měla vykrýt ochranná lhůta, ale pokud ne a budou si je chtít strhnout, dal bych první variantu, oprávnění pro jedno strhnutí peněz. Na ty dva dny mezi výpovědi a novou smlouvou.

Ale i v tomto případě, pokud by jim ty dva dny chyběli, už by se určitě ozvali... Bude to spíš preventivní výplnění formuláře ale asi ho nikdo ani nepoužije Mrknutí

Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #10 : Leden 11, 2019, 04:21:18 pm »

Dobrá, takže ještě jedna otázka - vy osobně byste dotazníky poslal zpět nebo to už nechal být, když se od té doby neozvali?
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #11 : Leden 11, 2019, 08:08:49 pm »

Zavolal bych tam (nechal bych tam někoho zavolat) zda je vše v pořádku a neposílal Mrknutí
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #12 : Leden 12, 2019, 09:28:40 pm »

Zadnej duvod k panice :-)

To tak normalne Krankenkassen delaji.. kdyz skoncis u jednoho zamestnavatele, zamestnavatel te odhlasi a to se dozvi i KK. Ta se hned samozrejme zepta, jak je dotycny pojistenej dal (protoze se samozrejme jedna vice o penize nez o zdravi pojistence - jako vsude.. - Geld regiert die Welt). Odpovi se proste, ze ma pritel noveho zamestnavatele. Tohle se KK stejne brzy dozvi (vzdycky ale pozdeji nez se dozvi o dohlaseni dotycneho). A pojisteni plati dal zamestnavatel.
Zdravotni pojisteni je ze zakona povinne a musi se platit z vlastni kapsy jen tehdy, pokud neni dotycny zamestnanej, nepobira davky v nezamestnanosti nebo neni na Hartz IV. Samostatne vydelecne cinni ho musi platit taky sami - ale to se tveho pritele netyka.  
Takze pokud pritel zmenil jen zamestnavatele, neni duvod k panice. Proste jen odpovedet, ze doslo ke zmene zamestnavatele, k jakemu datu a tim to hasne (pokud tedy mezi zmenou zamestnavatele nebyl prostoj 1 mesic a vic). A pokud budou otravaovat dal, ukaze se pracovni smlouva a jak Jirike rika treba i vyplatni pasky. A nebo je odfakovat tim, ze se maji sami zeptat noveho zamestnavatele (i to jsem jednou udelal, kdyz prilis moc otravovali).
Jo, a SEPA Lastschrift  je tam proto, aby platil, kdyby mu vznikala povinoost platit zdravotni z vlastni kapsy (coz neni tenhle pripad)... Jelikoz v te dobe pojistovna nevedela (nebo jeste doted nevi) ze  jen zmenil zamestnavatele, davaji ho tam preventivne rovnou pro pripad potreby (asi aby usetrili na postovnym, kdby ho opravdu museli poslat).
Pritel se muze taky zeptat na personalnim u noveho zamestnavatele, kdy ho prihlasili ke zdravotnimu pojisteni.

Zdravi M.

 
« Poslední změna: Leden 12, 2019, 09:34:40 pm od Markus P. » Zaznamenáno
akzuz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #13 : Leden 12, 2019, 10:33:13 pm »

Pánové, já moc děkuji za radu! Napsala jsem e-mail, zda je vše v pořádku nebo od nás ještě něco potřebují, tak uvidím, jaká bude reakce. Příspěvek tu ještě raději nechám, kdyby po mně chtěli pro mě něco opět nepochopitelného, tak bych ještě poprosila
o radu. A jinak to tu mám pak smazat?
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #14 : Leden 12, 2019, 10:50:16 pm »

Nemaz to, muze to pomoci dalsim... spis tady pak napis, jak jsi pochodila...

Zdravi M.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |